BIM (Building Information Modeling) ir ēku informācijas modelēšanas, organizēšanas un pārvaldības platforma, kurā ir iesaistīti visi būvniecības projekta dalībnieki. BIM ietver ēkas modeli (ar visām tā īpašībām) un ļauj izmantot šo modeli visiem partneriem.
BIM galvenās priekšrocības
Projektēšanā izmantojam Tekla BIM programmatūru. Piedāvājuma stadijā mēs izveidosim ēkas 3D modeli (LOD200) , un šis modelis būs pamats visam turpmākajam darbam, ko mēs pastāvīgi atjaunināsim un pilnveidosim atbilstoši projekta posmiem.
Piedāvājuma pamatā ir arhitekta arhitektūras projekts ifc formātā (sīkāk skatīt teksta apakšējā daļā) vai arī AutoCAD dwg fails.
Gluži otrādi, varam izveidot konstruktīvo modeli, ko nododam arhitektam, kur tālāk var pievienot ventilāciju, cauruļvadus, kabeļus utt.
- informācija, kas savukārt kalpo par mūsu projektēšanas sākumpunktu.
Piedāvājuma modelī ir parādīta ēkas konstrukcijas un elementārais sadalījums (paneļu ģeometrija). No tā var iegūt kopsavilkumu par apjomu un svaru.
Turpinot darbu, modelis tiks papildināts. Elementiem tiek pievienotas vides klases, aizsargslāņi, pielaides, apdare, ugunsizturība, siltumvadītspēja un cita raksturīga informācija. Modelēts stiegrojums un precīza gēomterija, ventilācijas atveres, elektriskās kārbas un tamlīdzīgi. Ievadītā informācija tiek digitalizēta mūsu ražošanas plānošanas programmatūrā.
Pamatojoties uz modelī ieviestajiem montāžas posmiem un plānotajiem piegādes datumiem, visas projekta puses redzēs izgatavošanas, piegādes un uzstādīšanas datumus, kā arī piegādātos un uzstādītos elementus. Ražošanā var aplūkot elementu projektēšanas stadiju. Projekta gaitu iespējams sekot līdzi reāllaikā.
Modeļa izmantošana no piedāvājuma brīzā ievērojami ietaupīs laiku un ļaus izvairīties no kļūdām.
IEGUVUMI konstrukciju ražošanas procesā
IFC - lai BIM ideoloģija darbotos, ir jāievēro stingri, vienoti standarti. Dati tiek saglabāti ifc faila formātā. IFC (International Foundation Classes) ir starptautiskās organizācijas buildingSMART izstrādāts datu modelis, lai nodrošinātu digitālu informācijas apmaiņu (sinhronizāciju) starp dažādām būvniecības jomas pusēm (arhitektūra, konstruktīvā daļa, ventilācija, apkure, elektrība u.c.). IFC ir reģistrēts kā ISO 16739: 2013.