Menu

Projektēšana

BIM projektēšana, izmantojot Tekla programmatūru

image/svg+xml

Projektēšana

Consolis Latvija piedāvā projektēšanas pakalpojumus visiem saviem produktiem un risinājumiem. Tas ļauj mums nodrošināt savā klasē labākās zināšanas par projektēšanas procesu un labu sadarbību starp klientu, ražotāju un būvnieku. 

Consolis Latvija SIA

Getliņu iela 22, Rumbula
LV-2121, Latvija
Tālrunis: +371 6704 8300
E-pasts:

CES Estonia

Pärnu mnt 105, 11312 
Tallinn, Eesti
Tālrunis: +372 667 6280
E-pasts:

BIM - Building Information Modeling

BIM (Building Information Modeling) ir ēku informācijas modelēšanas, organizēšanas un pārvaldības platforma, kurā ir iesaistīti visi būvniecības projekta dalībnieki. BIM ietver ēkas modeli (ar visām tā īpašībām) un ļauj izmantot šo modeli visiem partneriem.

BIM galvenās priekšrocības

 • Resursu jēgpilna izmantošana
 • Mazāk dublēšanās
 • Kontrolētas materiālu piegādes
 • Mazāk papīra
 • Labāks piegāžu organizācijas process
 • Projekta progresa pārskats reāllaikā

BIM izmantošana konstrukciju ražošanā

Projektēšanā izmantojam Tekla BIM programmatūru. Piedāvājuma stadijā mēs izveidosim ēkas 3D modeli (LOD200) , un šis modelis būs pamats visam turpmākajam darbam, ko mēs pastāvīgi atjaunināsim un pilnveidosim atbilstoši projekta posmiem.

Piedāvājuma pamatā ir arhitekta arhitektūras projekts ifc formātā (sīkāk skatīt teksta apakšējā daļā) vai arī AutoCAD dwg fails.

Gluži otrādi, varam izveidot konstruktīvo modeli, ko nododam arhitektam, kur tālāk var pievienot ventilāciju, cauruļvadus, kabeļus utt.
- informācija, kas savukārt kalpo par mūsu projektēšanas sākumpunktu.

Piedāvājuma modelī ir parādīta ēkas konstrukcijas un elementārais sadalījums (paneļu ģeometrija). No tā var iegūt kopsavilkumu par apjomu un svaru.

Turpinot darbu, modelis tiks papildināts. Elementiem tiek pievienotas vides klases, aizsargslāņi, pielaides, apdare, ugunsizturība, siltumvadītspēja un cita raksturīga informācija. Modelēts stiegrojums un precīza gēomterija, ventilācijas atveres, elektriskās kārbas un tamlīdzīgi. Ievadītā informācija tiek digitalizēta mūsu ražošanas plānošanas programmatūrā.

Pamatojoties uz modelī ieviestajiem montāžas posmiem un plānotajiem piegādes datumiem, visas projekta puses redzēs izgatavošanas, piegādes un uzstādīšanas datumus, kā arī piegādātos un uzstādītos elementus. Ražošanā var aplūkot elementu projektēšanas stadiju. Projekta gaitu iespējams sekot līdzi reāllaikā.

Modeļa izmantošana no piedāvājuma brīzā ievērojami ietaupīs laiku un ļaus izvairīties no kļūdām.

IEGUVUMI konstrukciju ražošanas procesā

BIM_terviklik lahendus_Betoonelement

Plānošanas rīks

 • 3D ģeometriskais modelis ļauj viegli un ātri iegūt pārskatu par ēku kopumā, redzēt saikni starp dažādām detaļām un elementiem.
 • Telpiskā formā ir vieglāk saprast sarežģītu, nestandarta elementu ģeometriju.
 • Iekļaujot 3D komponentus konkrētajā modelī, ir labāks pārskats par, piemēram, cauruļu un elektroiekārtu atrašanās vietām un iespējamiem konfliktiem. Pateicoties ērtākai informācijas apmaiņai, projektēšanas sistēmā ir viegli atrast piemērotu vietu caurulēm.
 • Modeļu pārskats ļauj ātri modelēt, pārskatīt un salīdzināt dažādas alternatīvas.

   

Plānošana

 • Labi izstrādāts modelis sniegs informāciju par projektā izmantotajiem materiāliem un daudzumiem vēl pirms rasējumu pabeigšanas.
 • Pamatojoties uz to, iespējams savlaicīgi plānot elementa izgatavošnai nepieciešamo materiālu iegādi.
 • Izmantojot modeļa laika funkciju, pretrunas piegādes un ražošanas grafikos ir viegli atrodamas un var novērst kļūdas montāžas plānošanā.
 • Tā kā modelis var simulēt piegādes ķēdes plūsmu projekta agrīnā stadijā, tad faktisko piegāžu precizitāte būvlaukumā uzlabosies.

Ražošanā

 • BIM nodrošina labāku resursu plānošanu – nav jāgaida gala produkta rasējumu projektēšana, tādējādi uzlabojot plānošanas precizitāti jau agrīnā projekta stadijā.
 • Modelis ļauj vieglāk izprast sarežģīta elementa formu un detaļas.
 • Iespēja izmantot ģeometrisko informāciju no modeļa ražošanas mašīnu vadīšanai (stiegrojuma sagatavošana, pilnībā automatizētu dobu plātņu izgatavošana u.c.).

Piegādes un montāža

 • Montāžas vadītājs var izmantot modeli no mūsu piedāvājuma, lai sagatavotu precīzāku elementu montāžas piedāvājumu
 • Modeli var izmantot papīra rasējumu vietā - noteikt elementu izvietojumu, savienojošos mezglus un veikt nepieciešamos mērījumus.

IFC - lai BIM ideoloģija darbotos, ir jāievēro stingri, vienoti standarti. Dati tiek saglabāti ifc faila formātā. IFC (International Foundation Classes) ir starptautiskās organizācijas buildingSMART izstrādāts datu modelis, lai nodrošinātu digitālu informācijas apmaiņu (sinhronizāciju) starp dažādām būvniecības jomas pusēm (arhitektūra, konstruktīvā daļa, ventilācija, apkure, elektrība u.c.). IFC ir reģistrēts kā ISO 16739: 2013.

Viss no viena partnera

Plānošana
Visu procesu koordinēšana
Projektēšana
BIM un 3D modeli
Ražošana
Saražotas produkcijas augstā kvalitāte
Piegāde
Piegāžu organizācija un kontrole
Montāža
Ātri un precīzi

Plānošana

Sagatavojot piedāvājumu, nepieciešamības gadījumā mēs izstrādājam konstrukciju modeli, kura pamatā ir arhitekta veidotais arhitektoniskais projekts ifc formātā. Tomēr mēs varam izmantot arī AutoCAD dwg failus. Vairāk lasiet šeit.
Ir iespējams arī cits piegājiens - izveidoto konstrukciju modeli varam iedot arhitektam par pamatu darbam. Šī pieeja ir daudzkārt izmantota, piemēram, mūsu Bashall™ risinājumam.

Piedāvājuma modelī ir norādīts ēkas nesošās konstrukcijas un elementu sadalījums (elementu ģeometrija). Modelis ļauj novērtēt elementu tilpumu un svaru, uz kā pamata tiek iegūts kopējais apjoms piedāvājuma sagatavošanai.

Projektu vadība

Izvēloties mūsu risinājumu, mēs norīkojam projekta vadītāju, kas koordinēs mūsu darbu. Klientam tas nozīmē saziņu tikai ar vienu Consolis Latvija pārstāvi saistībā ar visiem darbiem un pakalpojumiem.

Projektēšana

Izvēloties mūsu risinājumu, mēs norīkojam projekta vadītāju, kas koordinēs mūsu darbu. Klientam tas nozīmē saziņu tikai ar vienu Consolis Latvija pārstāvi saistībā ar visiem darbiem un pakalpojumiem.

Tikpat svarīgs punkts ir pārdomāti un pareizi izstrādāti elementu darba rasējumi, pamatojoties uz kā rūpnīcas strādnieki izgatavos elementu. Projektēšanā izmantojam 3D modeli (Tekla) un tā priekšrocības.

Uzzini vairāk par projektēšanu šeit

Ražošana

Saliekamos dzelzsbetona elementus pārsvarā ražojam mūsu rūpnīcās — Salaspīlī un Rumbulā. Liela apjoma projektos sadarbojamies Baltijas ietvaros ar mūsu māsas uzņēmumiem.

Ja saliekamās dzelzsbetona projektēšanu organizējam paši, tas nozīmē, ka visu izgatavošanai nepieciešamo informāciju varam laicīgi pārnest uz rasējumiem - apdares, savienojuma detaļu izvietojums elementā, kā arī citas detaļas ir pārdomātas, balstoties uz elementu specifikācijām. Mēs izmantojam materiālus, kas nodrošina atbilstošus savienojumus. Elementu izgatavošanas secību nosakām saskaņā ar montāžas grafiku.

Mēs ražojam produkciju saskaņā ar Latvijas spēkā esošajiem standartiem un noteikumiem, vai arī konkrētās valsts standartiem, kur elementi tiks piegādāti. Skatīt rūpnīcu izsniegtos sertifikātus.

Piegāde

Elementu piegādi uz objektu organizē mūsu loģistikas komanda. Līdz ar to klientam nav jānodarbojas ar plānveida elementu pasūtīšanu vai elementu izkraušanas organizēšanu.

Montāža

Stradājot kopā ar mūsu partneriem - montāžas komandām, mēs varam būt pārliecināti, ka gala rezultāts tiks realizēts, izmantojot vislabākas un drošākas tehnoloģijas.
Vaido Leosk
Design and Development Manager | Consolis Baltic Unit
+372 504 7662
All rights reserved © 2024 Consolis Latvija SIA Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down